18.juuli – 1.aug. BÄNGnargenfestivali etendus bäng

27.juuni – 1.aug. Orelimaagia Püha Maarja kabelisorelimaagia naissaarel

Vaata Nargenfestivali etenduste kohta lähemalt allpool

OLULINE TEAVE

Väljumised Tallinnast: (kaardilink) Lennusadam, Sunlines kai nr. A3
Värav suletakse 15 min enne väljumist

HILINEJAID SAALI EI LUBATA!
PURJUS INIMESI SAALI EI LUBATA!

Etendus on ilma vaheajata (kestab u 2 tundi), palume mitte edasi-tagasi etenduse ajal liikuda saalist välja ja sisse.
Nargenfestivali etendused ei ole mõeldud lastele!

LISAINFO:
kui laev jõuab Naissaarele, on publikul vastas kastiautod. Saab minna jala (3 km) küüni juurde või autodega.
Pärast etendust palume kõigil minna tagasi laevani autodega. Palume kannatlikkust, sest tee on konarlik ja autod käivad edasi-tagasi mitu korda. Orienteeruv aeg, mil jõutakse Tallinnasse, on enne südaööd. Tagasi sõidetakse kui kõik publik on laevas!
Etendus toimub Omari küünis, vabad kohad, sisse lastakse u 15 min enne algust.
Küüni juures avatud puhvet! Arveldused Naissaarel ainult sularaha eest!
Riietuge vastavalt ilmale!

Nargenfestival soovib Teile ilusaid elamusi!
Toetab Viimsi vald, aitäh!

Nargenfestivali etenduste vastutav korraldaja Lootsi Koda SA koostöös Kinoteatriga

Etendus “BÄNG”

Marius von Mayenburgi satiirilises komöödias löövad kaasa Henrik Kalmet (Kinoteater), Martin Mill (Ugala Teater), Maarja Mitt-Pichen (Tartu Uus Teater), Aarne Soro (Ugala Teater), Teele Pärn (Eesti Draamateater) ja Mikk Jürjens.

Ootamatult sünnib maailma imik, kes oskab rääkida. Isegi räusata. Üldse on tema peamiseks sooviks, et senisele poliitkorrektsusele tuleks lõpp. – Marius von Mayenburgi näidend, mis Naissaarel, Omari Küünis lavale jõuab, peegeldab lavastaja Priit Võigemasti sõnul üsna halastamatult inimesi nii ühel- kui teiselpool moodsaid rindejooni. “Aga see ei ole üldse peamine, Mayenburgil on lihtsalt ülimalt tore oskus näidata inimesi nende halvimast küljest.”

“BÄNG” on Priit Võigemasti teine lavastus Mayenburgi tekstile. Kui esimene, veel mängukavas olev “Monument” (Kinoteater / Von Krahli teater, 2018), vaatles jõukaid vanemaid, kelle elu lööb sassi uue koristaja saabumine, siis “BÄNG” on justkui selle mõtteline jätk, asetades tegevuse keskmesse lapse. “Aga see on üks väga erakordne laps, ta sünnib täiskomplekti hammastega”, lisab Võigemast.

Näidendi (originaalis “Peng”, 2017) on tõlkinud ja dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik (Kinoteater). Lavakujunduse teeb Illimar Vihmar, helilooja ja muusikalise kujunduse autoriks on Veiko Tubin ning valguskujundus Priidu Adlaselt.

NARGENFESTIVAL 2021: Orelimaagia

Igal pühapäeval orelikontsert Naissaare Püha Maarja kabelis, kell 15
Suvel vallutavad Naissaare naisorganistid. Kuuel pühapäeval saab kogeda Püha Maarja kabelis „Orelimaagiat“ – kontserdisarja, milles viis huumorimeelset, julget, rõõmsat, loomingulist ja entusiastlikku naisorganisti ehk Entusiastlike Naisorganistide Esindus (ENE) on ühinenud, et Naissaarel orelimuusika vagu ajama hakata. Neid ühendab soov kogeda midagi uut ja Naissaare virtuaalorelil musitseerimine orelimuusika kontserdisarjas pisikeses Naissaare kabelis on just ahvatlev väljakutse. Traditsiooniliste vileorelite kindlameelsete austajatenaon ENEvõtnud siiski nõuks avastada 21. sajandi digitehnika saavutuse – virtuaaloreli – võimalusi. Naissaare Maarja kabelis kõlab see pill esimest korda.
Siiski ei heideta päris kõrvale ka kabeli harmooniumi. Viimasel kontserdil püüabki Duo Nargenorgan näidata virtuaaloreli ja harmooniumi erinevaid võimalusi, võluda pillidest välja reaalseid ja virtuaalseid maagiaid.
27. juuni – ULLA KRIGUL
4. juuli – KRISTEL AER
11. juuli – MARIS OIDEKIVI
18. juuli – KADRI TOOMOJA
25. juuli – ENE SALUMÄE
1. august – KADRI TOOMOJA & ENE SALUMÄE ehk DUO NARGENORGAN

Naissaare kirik taaspühitseti 19. augustil 2018. Teenisid Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas ViilmajaTallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson. Kõrgete külalistena osalesid pühitsemisel Rootsi kroonprintsess Victoria abikaasaga ning neid saatnudEesti president Kersti Kaljulaid abikaasaga.
Soovime tuua Naissaarele kvaliteetset kultuurielu, mis annaks saare külastajatele võimaluse kultuurselt aega veeta.
Orelikontserdid on tasuta, võimalus teha annetusi Naissaare Püha Maarja kabeli restuareermiseks. Saates sms-i märksõnaga „MARIA“ numbrile 13018, annetad 5 eurot.
Võimalus ka teha annetusi:
EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus
EE241010220037677014
AS SEB Pank
EEUHEE2X
Koostöös Rootsi-Mihkli koguduse ja Viimsi vallaga

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Naissaare info külalisele …
• Tegevused ja ekskursioonid Naissaarel …
• Naissaare majutus …
• Naissaare raudtee …
• Suvepäevad Naissaarel …

Sunlines – Sinu sõbralik Nargenfestivali laevaliin

Lõppenud

30.juuni – 5.juuli Aadama õunadnargenfestival aadama õunad

11.juuli Maria Faust Jazz Catastrophemaria faust

Etendus “Aadama õunad”

Autor Anders Thomas Jensen
Lavastajad Priit Võigemast ja Henrik Kalmet
Kunstnik Anneli Arusaar
Helilooja Veiko Tubin

Osades: Märt Avandi (Endla teater), Priit Pius (Tallinna Linnateater), Margus Prangel (Von Glehni Teater), Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Hilje Murel, Tõnis Niinemets, Kait Kall, Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet

Tingimisi vanglast vabastatud neonats Adam saadetakse aastaks pisikesse kolkakirikusse meelt parandama. Kohaliku koguduse hingekarjane Ivan, kes on veendunud, et kurjust ei ole olemas ning inimesed on oma olemuselt head, võtab ta avasüli vastu.

Peagi areneb Adama ja Ivani vahel põhimõtteline vastasseis ning Adam otsustab, maksku mis maksab, Ivani silmad avada ja tema vankumatu usk murda …

Oma tragikoomilises võtmes viskab see lugu õhku hulga keerulisi küsimusi ja nagu ikka, mida keerulisem küsimus, seda lihtsam vastus. Või oli see vastupidi …

Etenduse aluseks on samanimeline Taani kultusfilm.

Lavastus kandideeris 2017 mitmele teatriauhinnale:
Priit Võigemast ja Henrik Kalmet: parim lavastaja NOMINENT
Märt Avandi: parim meespeaosa VÕITJA

NAISSAARE JAZZ: Maria Faust Jazz Catastrophe (Eesti–Taani)

Maria Faust (altsaksofon)
Lars Pilgaard (kitarr, Taani)
Anders Westergaard (trummid, Taani)

Karismaatiline ja ekstsentriline helilooja ja saksofonist Maria Faust on loonud naljatades termini „menstruaaldžäss“ – ettearvamatu muusikažanri, mis kasvab ja kahaneb nagu kuu koos ookeani tõusu ja mõõnaga. Iga lugu ja laul, iga bänd ja kontsert, iga päev ja kuu ja aasta toovad kaasa uued toonid. Uus on vana ja vana on uus ning Looja on naine.

13 aastat, 13 albumit, 15 auhinda, mustmiljon kontserti, mõned suured õnnestumised ja korralikud läbikukkumised. Maria Faust vaatab üle ja jagab oma kallihinnalist pillilugude kogu, mis on loodud ajavahemikul 2008–2021.

Maria Faust on üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid Eesti džässiartiste, kes on oma loomingu sidunud džässmuusika alternatiivsema poolega. Fausti helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel bigbändi, klassikalise muusika ning vabaimprovisatsiooni. Fausti on tunnustatud mitmete auhindadega nii Eestis kui Taanis, kus muusik ka vaheldumisi kodumaaga resideerub. Neist värskeim on aasta 2020 parima eksperimentaalalbumi tiitel projekti „Sacrum Facere“ teise plaadiga „Organ“. 2019. aastal andis Taani heliloojate ja laulukirjutajate ühing (Komponister og Sangskrivere, DJBFA) Faustile maineka auhinna nimega „Hæderspris” kui väljapaistvale ja Taani muusika skeenet muutnud heliloojale tema loomingu eest.
• Lisainfo www.mariafaust.com