Small islands of Estonia are marvellous gems

Estonia’s many islands offer an enormous amount of charm and ancient history, many in close proximity to Tallinn, the capital city.

Estonian islands are great for hiking or cycling looking for old churches and crumbling fortresses left behind by pagan Estonian warriors, German knights and Soviet military. Here you can find an empty beach and go camping, or take part in the many festivities embracing the local traditional culture.

Take your time to wander along the dusty rural roads passing stretches of coastline, with few signs of development aside from 19th-century lighthouses and old windmills.

Island destinations

Aegna saar on Tallinna kesklinn?

Aegna saar Aegna kuulub administratiivselt Tallinna Kesklinna linnaosa haldusalasse. Aegna saarest on ligi 70% kaetud metsaga. Aegna on saanud rohke metsa ja liivaranna pärast puhke- ja väljasõidukohaks. Aegnal asub rändrahne ning seal pesitseb merikotkas. Aegna kohanime päritolu on seostatud eesti-rootsimurdelise sõnaga eik (hobune), sest saarel karjatati keskajal hobuseid. Enne I maailmasõda rajati Aegnale rannakaitsepatareide süsteem, mis oli osa Peeter Suure merekindlusest.

Keri saar ja maailmakuulus tuletorn

Keri tuletorn Soome lahes, veidi enam kui 3 meremiili Prangli saarest põhjapool, asub Eesti üks põhjapoolsemaid saari – meretuulte meelevallas seisev uhke siluetiga Keri saar. Leppneeme sadamast on saar 18 km ja Piritalt 33 km kaugusel. Saar on nii tilluke, et isegi päris puid seal ei kasva. Kes vähegi sportlikum, võib mööda kivist rannaäärt saarele ringi peale teha 20 minutiga. Ühtpidi on saar umbes 400 meetrit pikk ja teistpidi 80 meetrit lai, seda sõltuvalt vee tasemest. Juttude järgi võib suuremate talvetormide ajal merevesi isegi maja aknani lennata ning uksest mererannani on ka vaiksel päeval vaid mõned meetrid astuda.
About Keri Island

Prangli saar ja hülgekütid

Prangli saar Prangli (saksa Wrangelsholm, rootsi Wrangö). Sarnaselt mitme teiste Läänemere ja Soome lahe saarega oli saar kunagi asustatud rannarootslastega. Hiljem asusid sinna Eesti ja Soome päritolu kalurid ja hülgekütid. Praegu elab saare kolmes külas (Kelnase, Idaotsa, Lääneotsa) ligi 100 elanikku. 1924. aastal viidi saarel läbi naftaotsinguid ja avastati gaasileiukoht, mida saab ka praegu uudistada. 1941.a. hukkus Prangli rannikul aurik “Eestirand”. Saarel on hukkunute kalme ja mälestusmärk.
Check out Prangli island daytrips

Soome saarestik ja Ahvenamaa

Kruiisid Soome saarestikus ja Ahvenamaal Soome saarestik ja Ahvenamaa on kui pisike paradiisisaarestik erakordselt ilusa ja mitmekesise looduse, keskaegsete kivikirikute, siin-seal vilksatavate uhkete kaptenivillade ning pisikeste armsate elumajadega. Ahvenamaa ja Turu saarestik moodustavad maailma ühe ilusaima saarestiku. Ahvenamaa reis on kui nostalgiline teekond aastakümnete taha. Saartel on valitsenud nii Rootsi kuningad kui Vene tsaarid. 1921. aastast kuuluvad Ahvenamaa saared autonoomse piirkonnana Soome riigi koosseisu.