fatbike rattamatkad ja jalgrataste rent

Naudi rattasõitu ja ilusat saareloodust

Saare teed on kohati pehme liivaga ja kivised, fatbike on ideaalne jalgratas saare metsateedel ja randades ringi liikumiseks. Naissaarel asuvad Tallinna lähiümbruse kõige ilusamad liivarannad ja ehtsad liivadüünid, põnevad kindlusevaremed ja metsa peitunud salakohad.

Vali päev ja vaata hinda →

Tuuri kirjeldus: Fatbike jalgrattamatk

• Väljasõit Tallinna Lennusadamast. Merereisi kestus 1 tund. Ilusad vaated teel Naissaarele: Katariina kai, Paljassaar, Vahemadala majakas
• Fatbike on ülilaiade rehvidega jalgratas, mis on mõeldud sõitmiseks pehmel ebatasasel pinnasel – metsarajal, liival või poris.
Tuuri juhendab GPS-l baseeruv personaalne digigiid, kus on võimalik valida erinevad huviteemad – militaarajalugu, rannarahva ajalugu. Giid juhatab Sind mööda metsaradu vaatamisväärsuste juurde ning jutustab lugusid
• Matkaradade valik vastavalt raskusastmele:
Põhjarada tuletorni juurde (~25 km): Virbi ots põhjatipus, tuletorn, kindlused, saare keskosas müstilised kivikalmed ja Nõukogude Liidu miinilaod.
Keskrada (~15 km): Hüklari majakas ja rannad, Lõunaküla ja Omari küün, miinilaod, kivikalmed.
Mõlemal rajal (põhjatipus ja lõunatipus) asuvad RMK puhkemajakesed grilliplatsiga.
• Lisavõimalused:
+• Bufee lõunasöök (valikus samuti VEG)
+• Sissepääs tuletorni vaateplatvormile
+• Rongisõit kitsarööpmelisel raudteel (jalgrattad saab kaasa võtta)
+• gruppidele 10+ in. võimalus tellida elektri-fatbike tuur koos matkajuhiga
+• Tallinnas hotelli transfeer
•• Paketi hinnatase sõltuvalt valikutest €39 – €67/täisk. Lastele soodustused

Vali päev ja vaata hinda →

Fatbike rattamatkad ja jalgrataste rent Naissaarel

Linnaratas on tõeline väljakutse, tavaline maastikuratas on sobiv rohkem treenitud jalgratturile, fatbike sobib tingimustesse ideaalselt.
Fatbike rattad võtame kaasa linnast, seega rendiotsus tuleb teha varakult.
Gruppidele kuni 30 inimest saame korraldada fatbike matka. Valikus tavalised fatbike rattad või elektri-fatid. Saad ideaalse matka, kui liidad rattasõidule juurde oma nutiseadmesse allalaaditava GPS-digigiidi, rattal on komplektis veekindel nutiseadme vutlar, kus on eraldi tasku akupanga jaoks. Akupanka saad vajadusel laevast rentida. Matka saad teha ise GPS-digigiidi abil või suuremale grupile näitab teed matkajuht.

Fatbike on ülilaiade rehvidega jalgratas, mis on mõeldud sõitmiseks pehmel ebatasasel pinnasel, näiteks metsarajal, lumel, liival või poris. Fatbike’ile on rahvasuus tekkinud nimi rasvaratas.

Küsi hinnapakkumist!
Kui sul on soov ettevõtte suvepäev, oma sünnipäev või muu eesootav üritus põnevamaks muuta, siis võta meiega ühendust ning korraldame seiklusrohke fatbike’i matka. Fatbike rattamatkad ja jalgrataste rent on aktiivse ja mõnusa seltskondliku ürituse käimatõmbaja.

Sunlines – Sinu sõbralik laevaliin väikesaartele

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Sõidugraafik Tallinn-Naissaar …
• Naissaare reisid …
• Naissaare majutus …
• Naissaare info …

Naissaare vaatamisväärsused

Majakas saare põhjatipus

Tänane põhjatipu tuletorn on ehitatud 1960.a. See on 45-meetrine raudbetoonist konstruktsioon. Naissaare Kogukond on tuletorni korrastanud ning sinna on võimalik ohutult üles ronida. Vaade on imeline. Lõunasse jääb tiheda metsaga kaetud saar ning Tallinn ning põhja vaadates võib hea ilmaga näha Soome rannikut.
Juba 18.sajandi merekaartidel oli Naissaare põhja- ja lõunatippu märgitud tulekoht, tähendas lahtise tulega hõredat puitkonstruktsiooni. 1825 ehitati põhjatippu puust tuletorn. 1849 ehitati esimene kivist tuletorn, mis kasutas kütusena kivisütt, küttepuid ja hiljem ka päevalilleõli. 1890 toodi tuletorni elekter, malmist udukell ning raadioside mandriga.
1941 lasi Punaarmee kivist tuletorni õhku. Asemele ehitati 37-meetrine puidust torn, mis kestis 20 aastat.

Peeter Suure Merekindlus

Kindlustuste rajamine algas Vene tsaari Nikolai II käsul 1912.aastal. 10A kandis alguses tsaar Peeter Suure nime. See koosnes kahest soomustorni betoonalusest. Põhjapoolsele jõuti ka soomustorn peale tõsta, kuid kahurit paigaldada ei jõutud. 10B koosnes kahest pöörlevate soomustornide betoonist alusehitisest ja 15 meetri kõrgusest komandokeskusest, mis jõuti ka valmis ehitada ja kahurid paigaldada. 10B lasti tsaariarmee poolt taganedes õhku. Mõlema patarei ülesanne oli võtta tule alla Soome lahe lõunaosa.
Eesti Vabariigi 30ndatel aastatel sündis idee 10A soomustorn uuesti relvastada kahe 12-tollise suurtükiga, kuid see jäi tegemata. Ehitisest sai hoopis laskemoonaladu, mis sai valmis 26.jaanuariks 1939. Siseruumid korrastati.

Metsad

Paradoks, kuid just tänu militaarsele suletusele, on Naissaarel säilinud puutumatud, vabalt kasvanud metsad ning selle alustaimestik. Siinsed metsad on pigem metsikud ja ürgse iseloomuga, kohati tuulemurdude ning kõdunevate puutüvede tõttu raskesti läbitavad. Palju on säilinud üle 100 aasta vanuseid mände ja kuuski.
Teadlased hindavad Naissaare pohlamännikuid, mustikakuusikuid ja karusamblakuusikuid. Kuusikutes katab maad tihe samblakate, sest rohttaimede jaoks ei ole piisavalt valgust.