Sunlines – 20 tegevusaastat
Kruiisid Tallinnas ja reisid Tallinna saartele

Laevakontor on talveperioodil suletud
tel.5032321
e-mail: info@sunlines.eu

Asukoht: Lennusadam, kai Nr.A3, Eesti Meremuuseum, Vesilennuki 6, Tallinn


Vaata Sunlines kaardiaknas

Ave ja Herkki Haldre
Ave ja Herkki Haldre

Sunlines lugu 20 aastat

Päev merel on parem kui parim päev kontoris. Selle tõdemusega asutasid Ave ja Herkki 2002.a. rannasõidu laevanduse perefirma, mis on kolmel korral nomineeritud Eesti parima turismiatraktsiooni auhinnale ning esile toodud ajakirjas National Geographic Traveler. Sunlines laevade kodu on Lennusadamas ja sõidud viivad rahvast Tallinna lähisaartele ning Tallinna lahe lõbureisidele. Tellimusreisidega sõidame ka soovi korral kaugemale, Saaremaale ja Soomemaale.
Laevaemand Ave hoiab kindlat kontrolli teeninduse ja kambüüsi üle, kapten Herkki on väheseid meremehi maailmas, kes on purjetanud ümber Kap Hoorni ja tohib kanda kõrvarõngast. Vanem poiss Andre on nende aastatega saanud kapteniks ja laevamehaanikuks, noorem vend Genert tunneb ennast sõiduvees baarileti taga.

 
Venus2020 – VENUS
• Ajastus on tõepoolest “täiuslik”. Koos pandeemiaga 2020 aprillis sõidab sadamasse meie uus laev, 200-kohaline “Venus”, ehitatud 2004 Türgis. Vastuvõtupidustusi ei ole, ainsad tervitajad on politseinikud, kes kontrollivad karantiini erilubasid. Suureks kergenduseks oli juba 2020 juunis liikumisvabadus niipalju avanenud, et “Venus” sai Naissaare ja Aegna liinivedudele minna. Prangli saare suuremate rahvaürituste korral käime ka sealsel väikesel liinilaeval abiks. “Venusest” sai õige kiiresti populaarne party-ship, kus toimuvad peod, pulmad ja muud sündmused.

 
Katharina2014-2022 – KATHARINA
• Mugavas soojas salongis kokteili tinistada ja läbi akna merd vaadata on Eestimaa kliimas ikka väga mõnus. Leidsime Rootsist väärika vana kruiseri, Norras Ulsteini laevatehases 1964 ehitatud “Katharina”. Laev ehitati A/S Nesodden Dampskipsselskap tellimusel Fredrikstadi-Strömstadi liinile Taani väinades Norra-Rootsi vahel. 1990 müüdi Rootsi ja sõitis Nyköpingi-Västerviki vahet ning tegi klassikalisi räkkryssning tuurie. 2014 ostsime laeva ja alustuseks tegime põhjaliku uuenduskuuri. Siin sai linnarahvas ja Tallinna külalised mere pealt ilusaid vaateid nautida. Suvisel ajal viisime rahvast Naissaarele Nargen-festivali etendusi vaatama, õhtuti sai osaleda päikeseloojangu õhtueine kruiisidel. Pidudel esinesid tuntud artistid ja meelelahutajad.

 
Matilda2013-2016 – MATILDA
• Matsakas “Matilda”. Proovime kätt kalastusretkede pakkumisega linnarahvale. Toome Häädemeestelt ehtsa vana kaluri lappajapaadi. Kalastushuvilisi oli küll, kuid kalaga on kehv lugu. Eks me ei osanud seda asja ka õigesti teha. Ja kõige tähtsam on ettevõtluse juures suhtumine – meile endale tundus kala pannil palju huvitavam kui seal meres. Ja nii rändas Matilda taas tagasi Häädemeeste kaluritele.

 
Merenodi2011 – Merenodi.ee
• Merenodi pood. Meri ja laevad on mõnus elustiil. Peale meie on veel palju inimesi, kellele on mere hõng südamelähedane teema ja kodus või paadis peaks kindlasti olema mingeid asjakohaseid vidinaid ja tarbeesemeid. Või siis sõbral on paat või rannamaja ja hädasti oleks vaja leida paslikut kingitust. Ja nii otsustasime luua poe, kus on saadaval igasugused mereteemalised sisustuskaubad ja kingituste tegemiseks sobilik kraam. Siin leidub kõiksugust merenodi vanadest plokkidest ja illuminaatoritest kuni laevamudelite ja raamatuteni.

 
Kajsamoor2010-2017 – KAJSAMOOR
• Inimeste huvi meresõidu vastu kasvab. 2010 toome Eestisse suurema ja uhkema laeva, 1939 Norras tehtud purjeka “Kajsamoor”. Laeval on põnev ajalugu. II ilmasõja ajal osales “Kajsamoor” (Tuuletrolli ema) Briti mereväe salaoperatsioonides, millega toimetati Norra vastupanuvõitlejatele relvi ja laskemoona. Ajalugu tunneb seda operatiooni Shetlandi bussi nime all. Peale sõda vedas kaupa Norra läänerannikul, 1970ndatel müüdi laev Saksamaale, tegutses noorte õppelaevana, 80-90ndad veetis Hispaanias turistilaevana, seejärel tuli tagasi Saksamaale ja kodusadamaks sai Lübeck. Eestis registreerisime “Kajsamoorile” lubatud mahutavuseks 60 reisijat ja sõidud läksid Tallinnast kaugemale – Saksamaa, Taani, Rootsi, Läti, Soome saarestik. Kodusadamaks sai Lennusadam. Toimusid igasugused põnevad ettevõtmised, suur merelahing Tallinna Merepäevade ajal, Mariehamni vanade purjelaevade regatt, Osmussaare dessant. Aga purjelaevade aeg saab paratamatult läbi.

 
Iris2002-2009 – IRIS
• Sunlines lugu algab kevadel 2002, kui Tallinnasse saabub esimene Sunlines laev – romantiline purjelaev “Iris”, ehitatud Soomes 1945. Laev osales peale sõda Helsingi linna ehitustöödel, siis oli Helsingi sadamaturul lillemüügilaev ja hiljem vedas turiste Turu saarestikus. “Iris” võttis peale 36 reisijat ja kodusadamaks sai esialgu Pirita, seejärel Sõru Hiiumaal. Lõbusõidud toimusid ümber Eesti, mitu suve veetis laev Pärnus. Vanal ehedal tõrvalõhnalisel laeval peeti mitmed pulmad ja meeldejäävad peod ning nii mõnelegi jäi merepisik eluks ajaks külge.

Meresõidud jätkuvad ja lugu kestab edasi.
Tere tulemast pardale!

Päikeselist merereisi soovides,
Ave ja Herkki Haldre ning Sunlines meeskond

Sunlines 20

 
Reeder: Mereklubi OÜ, reg #10805451 Postiaadress: Sügise 14-2, Tallinn 10149.