Muinastulede öö

Hoiame merd, mis meid ühendab!
Süütame koos päikseloojangul Läänemere randades lõkked, et tähistada Muinastulede ööd

Muinastulede öö merereis koos moosekandiga

Vaatame Tallinna lahte ümbritsevaid lõkketulesid, mereshantisid laulab muusik Endel, laeva baarist saab kangemaid ja lahjemaid, soojemaid ja külmemaid jooke ning erinevaid suupisteid

Broneeri kohad  

Muinastulede öö meresõit Tallinna lahel

Mis on muinastulede öö

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja üheskoos mere ääres üritust tähistades edastatame niiviisi eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid.

Iilastuled süüdati viikingite ajastul praktilisest vajadusest, muinastulesid süüdatakse nüüdisajal kord aastas

Kunagi nimetati rannaäärseid märgutulesid iilastuledeks, eelkõige Eesti saartel. See oli tuli, mis süüdati rannas hilja peale jäänud paadimeestele. Iilane ehk tulemees sai tule hoidmise eest igalt tule juurde saabunud paadilt sada räime. Seda korda ja kohustust järgiti sadu aastaid, sest oli nii meremeeste ellujäämiseks kui ka rannakülade kestmiseks oluline.

Kaasaegsed rannalõkked, mis nüüd süüdatakse kord aastas muinastulede ööl, meenutavad neid tulesid ja meremeestele tee näitamise ning naabritele teadete edastamise olulisust. Rohkem kui 20 aastat tagasi Hiiumaalt ja teistelt Eesti saartelt alguse saanud kaasaegsete märgutulede süütamine võetakse ette eelkõige selleks, et oma lõkkega edastada positiivseid sõnumeid. Tulede kett ümber Eesti ranniku ja saarte on aasta-aastalt üha pikenenud. Lisaks on mereäärne üritus sel õhtul kokkutulnutele ka emotsionaalset elamust ja ühtsustunnet pakkuv üritus.

Ühe kaunima suvise traditsiooniga saab ühineda igaüks, kes soovib mööduvale suvele meeldejääva punkti panna. Leia sulle lähimad lõkkekohad muinastuled.ee kaardilt või loo päris oma lõkkekoht ja märgi see eelmainitud veebilehe abil kaardile. Oma muinastulest tehtud video ja pildi jagamisel saad kasutada viiteid #muinastuledeöö, #muinastuled ja naabritele teada andmiseks #ancientbonfires. Lisaks rannalõketele mitmetes sadamates ja suuremates asulates toimuvad ka rahvarohked kontserdid.

Sel aastal tähistame muinastulede ööl lõkete keti loomisega ka Eesti sajanda sünnipäevaga suve möödumist. Meid on sel õhtul palju, me ei ole üksi!

Hoiame merd, mis meid ühendab! Hoiame Eestit!

Sõbrad! Värske meretuul puhub kõik viirused eemale!


pidu ja ürituskorraldus Tallinna lahel Juubelid ja sünnipäevad
Ürituskorraldus laeval tekitab külalistes elevust ja ootusi. Tavapärasest erinev keskkond, privaatne peoruum. Head söögid koos hea vaatega, tantsusaal ja päikesetekk ning mõnusad muusikud, kes meeleolu loovad. Ja pane tähele – külalised ei saa hilineda ega varem minema hiilida. Korralda järgmine pidu laeval!

Merel on mõnus!

Päringud gruppidele, privaatürituste korraldamiseks ja muude reiside saadavuse kohta saatke palun e-kirjaga info@sunlines.eu


 

Vaata sündmuskorralduse kohta lisaks:

• Suvepäevad Naissaarel …
• Pulmade korraldamine …
• Sõidugraafik Tallinn-Naissaar …
• Naissaare laevaliiklus …
• Naissaare reisid …
• Naissaare majutus …
• Naissaare klassiekskursioonid ja koolireisid …
• Aegna saar …
• Merematus …

Väljumised Tallinnas (kaardilink):
Lennusadam, kai nr. A3

REISIDE BRONEERIMISE ÜLDTINGIMUSED