Naissaar ja Peeter Suure Merekindlus


taimestikku kasvanud kindlusevaremed Naissaarel Naissaarel leidub Eesti oma “angkor wat” – maalilised ja müstilised metsa sisse peitunud kindlustuste varemed ja saladuslikud kindlusekäigud. Suurepärane ja haruldane vaatamisväärsus siinsamas Tallinna külje all – ja ometi tundub, et nii kaugel. Naissaar on looduskaunis ja turistidest puutumata saar Tallinna ligidal.
Naissaare peamised vaatamisväärsused: impeeriumiaegsed Peeter Suure merekindluse varemed, kitsarööpmeline raudtee, Naissaare tuletorn, Nõukogude sõjaväebaasi meremiinide ladu ja miinide koostetehas, Omari küün ja maailmakuulsa optiku Bernhard Schmidti sünnikodu, Rootsi-Mihkli kirik ja vana saare surnuaed, Taani kuninga aed ja imelised liivadüünidega rannad Hülkari otsas. Omaette Naissaare vaatamisväärsuseks on kujunenud igasuvised Tänu Kaljuste korraldatud Nargenfestivali etendused ja kontserdid.
Sügisel toimuvad seenelkäigud Naissaare seenemetsa.

Naissaare reis


Naissaarele sõit laevaga Tallinnast Naissaarele kestab 1 tund, laevapilet sisaldab saare külastustasu, laeval on saadaval saare matkaradade juhendmaterjal.
Matkarajad on erineva raskusastmega, jalgrattaga sõites tuleb arvestada kohati pehme liivaga.
Naissaare rong on alates 2019 kevadest uuesti sõidukorras ja liigub sadama ja Männiku küla vahel.
Saarel on mõned majutuskohad ja kohvik, jalgrataste rent, RMK telkimis- ja lõkkeplatsid. Poodi ei ole.

 
Naissaare ekskursioon Rühmareisidele ja privaatsündmuste korraldamiseks küsi pakkumist info@sunlines.eu või tel. 50 32 321

Väljumised: (kaardilink) Lennusadam, Sunlines kai nr. A3

Vaata lisaks:
>>> Naissaare reisid …
>>> Naissaare majutus …
>>> Naissaare raudtee …