30.juuni – 5.juuli Aadama õunadnargenfestival aadama õunad

18.juuli – 1.aug. BÄNGnargenfestivali etendus bäng

OLULINE TEAVE

Väljumised Tallinnast: (kaardilink) Lennusadam, Sunlines kai nr. A3
Värav suletakse 15 min enne väljumist

HILINEJAID SAALI EI LUBATA!
PURJUS INIMESI SAALI EI LUBATA!

Etendus on ilma vaheajata (kestab u 2 tundi), palume mitte edasi-tagasi etenduse ajal liikuda saalist välja ja sisse.
Nargenfestivali etendused ei ole mõeldud lastele!

LISAINFO:
kui laev jõuab Naissaarele, on publikul vastas kastiautod. Saab minna jala (3 km) küüni juurde või autodega.
Pärast etendust palume kõigil minna tagasi laevani autodega. Palume kannatlikkust, sest tee on konarlik ja autod käivad edasi-tagasi mitu korda. Orienteeruv aeg, mil jõutakse Tallinnasse, on enne südaööd. Tagasi sõidetakse kui kõik publik on laevas!
Etendus toimub Omari küünis, vabad kohad, sisse lastakse u 15 min enne algust.
Küüni juures avatud puhvet! Arveldused Naissaarel ainult sularaha eest!
Riietuge vastavalt ilmale!

Nargenfestival soovib Teile ilusaid elamusi!
Toetab Viimsi vald, aitäh!

Nargenfestivali etenduste vastutav korraldaja Lootsi Koda SA koostöös Kinoteatriga

Etendus “Aadama õunad”

Autor Anders Thomas Jensen
Lavastajad Priit Võigemast ja Henrik Kalmet
Kunstnik Anneli Arusaar
Helilooja Veiko Tubin

Osades: Märt Avandi (Endla teater), Priit Pius (Tallinna Linnateater), Margus Prangel (Von Glehni Teater), Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Hilje Murel, Tõnis Niinemets, Kait Kall, Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet

Tingimisi vanglast vabastatud neonats Adam saadetakse aastaks pisikesse kolkakirikusse meelt parandama. Kohaliku koguduse hingekarjane Ivan, kes on veendunud, et kurjust ei ole olemas ning inimesed on oma olemuselt head, võtab ta avasüli vastu.

Peagi areneb Adama ja Ivani vahel põhimõtteline vastasseis ning Adam otsustab, maksku mis maksab, Ivani silmad avada ja tema vankumatu usk murda …

Oma tragikoomilises võtmes viskab see lugu õhku hulga keerulisi küsimusi ja nagu ikka, mida keerulisem küsimus, seda lihtsam vastus. Või oli see vastupidi …

Etenduse aluseks on samanimeline Taani kultusfilm.

Lavastus kandideeris 2017 mitmele teatriauhinnale:
Priit Võigemast ja Henrik Kalmet: parim lavastaja NOMINENT
Märt Avandi: parim meespeaosa VÕITJA

Etendus “BÄNG”

Marius von Mayenburgi satiirilises komöödias löövad kaasa Henrik Kalmet (Kinoteater), Martin Mill (Ugala Teater), Maarja Mitt-Pichen (Tartu Uus Teater), Aarne Soro (Ugala Teater), Teele Pärn (Eesti Draamateater) ja Mikk Jürjens.

Ootamatult sünnib maailma imik, kes oskab rääkida. Isegi räusata. Üldse on tema peamiseks sooviks, et senisele poliitkorrektsusele tuleks lõpp. – Marius von Mayenburgi näidend, mis Naissaarel, Omari Küünis lavale jõuab, peegeldab lavastaja Priit Võigemasti sõnul üsna halastamatult inimesi nii ühel- kui teiselpool moodsaid rindejooni. “Aga see ei ole üldse peamine, Mayenburgil on lihtsalt ülimalt tore oskus näidata inimesi nende halvimast küljest.”

“BÄNG” on Priit Võigemasti teine lavastus Mayenburgi tekstile. Kui esimene, veel mängukavas olev “Monument” (Kinoteater / Von Krahli teater, 2018), vaatles jõukaid vanemaid, kelle elu lööb sassi uue koristaja saabumine, siis “BÄNG” on justkui selle mõtteline jätk, asetades tegevuse keskmesse lapse. “Aga see on üks väga erakordne laps, ta sünnib täiskomplekti hammastega”, lisab Võigemast.

Näidendi (originaalis “Peng”, 2017) on tõlkinud ja dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik (Kinoteater). Lavakujunduse teeb Illimar Vihmar, helilooja ja muusikalise kujunduse autoriks on Veiko Tubin ning valguskujundus Priidu Adlaselt.

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Naissaare majutus …
• Naissaare raudtee …
• Suvepäevad Naissaarel …

Sunlines – Sinu Nargenfestivali sõbralik laevaliin