UUS! TULETULEMINE 2019 Naissaarele ja kontsert „Laulupeo pärlid“
2. juuli 2019

ETENDUSE ERIREISIDE PILETID

Etenduse pilet koos edasi-tagasi laevareisiga, väljumine Lennusadamast kl. 16.00 või 16.45. Saarelt tagasi õhtul peale etendust.
Etenduse päevakruiis, väljumine Lennusadamast kl. 10.00. Saarelt tagasi õhtul peale etendust.
Vaata Naissaare ekskursioonipakettide kirjeldusi siin…

KuupäevEtendus koos
laevapiletiga
Etenduse
päevakruiis
02/07Tuletulemine
€25.50
10/07Laser ja läätsed
€35
Laser ja läätsed
€50
11/07Laser ja läätsed
€35
Laser ja läätsed
€50
12/07Laser ja läätsed
€35
Laser ja läätsed
€50
13/07Laser ja läätsed
€35
Laser ja läätsed
€50
14/07Laser ja läätsed
€35
Laser ja läätsed
€50

 

Nargenfestivali etendus TULETULEMINE 2019 Naissaarele ja kontsert „Laulupeo pärlid“ 2. juuli 2019

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda sünnipäevaga.
Sel aastal jõuab laulupeotuli ka Naissaarele. Lõunaküla sadamas võtavad tule vastu dirigendid Tõnu Kaljuste ja Rasmus Puur, kes annavad hoogu lõkke ääres ühislaulmisele. Kontserdil ‘Laulupeo pärlid’ kõlavad keelpilliorkestri seaded tuttavatest koorilauludest, mida tunneme hästi just laulupidudelt. Ammutuntud laulud (taas)üllatavad meid juubelilaulupeo eel ootamatult ning värskelt. Seaded keelpilliorkestrile on teinud Rasmus Puur. Pärast kontseti saab laulupeotuli õnnistuse Naissaare kirikus.
Esitajad: Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester, dirigent Rasmus Puur

Nargenfestivali etendus “Laser ja läätsed” Naissaarel 10.-14.juuli 2019

nargenfestivali etendus laser ja läätsed 2019 suvel etendub Naissaarel esimest korda valgusmänguline kontsertetendus „Laser ja läätsed“, mille autor Dominy Clements jätkab Naissaarelt pärit maailmakuulsa optiku Bernhard Schmidti elu kajastamisega.
Esitajad: Oliver Kuusik (tenor), Tiit Kikas (laserharf, viiul jt instrumendid), Kadri Toomoja (orel)

Nargenfestivali etendusereis sobib seltskondliku elamuspäeva korraldamiseks. Sõida Naissaarele hommikul, uudista kolossaalseid Peeter Suure merekindluse varemeid ja naudi vaadet tuletorni tipust. Vaata meremiine, sõida rongiga ja mõnule imelisel puhtal liivarannal. Naissaarele sõidab aurik Katharina.

Suvepäevad Naissaarel koos etendusega

Sündmuse korraldamine sobib väiksematele ja suurematele seltskondadele 10-200 külalist.
Paketid koostame vastavalt huvile – ühe- või kahepäevane üritus koos majutusega Naissaarel, erinevad aktiviteedid, ekskursioonid ja toitlustus.
Tegevused Naissaarel – ekskursioonid sõjaväeauto safariga, ekskursioon maalilistesse Peeter Suure Merekindluse varemetesse ja kindlusekäikudesse, külaskäik tuletorni, rongisõit taasavatud kitsarööpmelisel raudteel, retk meremiinide lattu, rohke maasikate ja mustikate söömine ning peesitamine ilusal ja puutumatul Hülkari otsa liivadüünidel

Nargenfestivali etendus “Laser ja läätsed”

Autor: Dominy Clements
Esitajad: Oliver Kuusik (tenor), Tiit Kikas (laserharf, viiul jt instrumendid), Kadri Toomoja (orel)
Lavastaja: Ingmar Jõela
Muusikajuht: Tiit Kikas
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Helikunstnik: Haar Tammik
Esietendus 10. juulil 2019 Omari küünis

Naissaarel toome juulikuu viiel õhtul publiku ette valgusmängulise kontsertetenduse „Laser ja läätsed“, mille autor Dominy Clements jätkab Naissaarelt pärit maailmakuulsa optiku Bernhard Schmidti elu kajastamisega. Lavastus on jätkuks 2013. aastal Nargenfestivalil Noblessneri valukojas lavale tulnud Clementsi ooperile „Valgustatud pimedusejünger“, mis käsitles Bernhard Schmidti kogu elukäiku. „Laser ja läätsed“ aga manab vaatajate ette ühe päeva kuulsa optiku elu viimaseks jäänud 1935. aastast. Laval saavad kokku peategelase unistused ja läbielamised, unenäoline muusika ja oreli kõlamaastikud ning lavavalgustuse keskpunktiks on rabavalt vaatemängulise laserharfi kiired. Schmidti toob ajaloohämarusest reaalsemalt vaatajale lähemale osatäitja Oliver Kuusiku sugulusside saare kuulsaima elanikuga.

Väljumised Tallinnast:
Lennusadam, Sunlines kai nr. A3 (kaardilink)

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Sõidugraafik Tallinn-Naissaar …
• Naissaare laevaliiklus …
• Naissaare reisid …
• Naissaare majutus …
• Naissaare raudtee …
• Suvepäevad Naissaarel …
• Naissaare klassiekskursioonid ja koolireisid …