Kruiisid Soome saarestikus ja Ahvenamaal

Soome saarestik ja Ahvenamaa – pisike paradiisisaarestik

Erakordselt ilus ja mitmekesine loodus, keskaegsed kivikirikud, siin-seal vilksatavad uhked kaptenivillad ning pisikesed armsad elumajad.
Ahvenamaa ja Turu saarestik moodustavad maailma ühe ilusaima saarestiku. Ahvenamaa reis on kui nostalgiline teekond aastakümnete taha. Saartel on valitsenud nii Rootsi kuningad kui Vene tsaarid. 1921. aastast kuuluvad Ahvenamaa saared autonoomse piirkonnana Soome riigi koosseisu. Ahvenamaalastel on oma parlament, oma lipp, oma margid.

Sõidame laevaga maailma ühte suurimasse, enam kui 20 000 saarest ja laiust koosnevasse Turu saarestikku. Teel saame aimu saarestiku mitmekülgsest ning omanäolisest ilmest. Merereis viib läbi vahelduvate saarte, kuhu on justkui paisatud väikesed majakesed, metsatukad, kaljunukid, kivid, lahesopid.

Soome saarestik ja Ahvenamaa – põnevamad sihtkohad on näiteks Bengtskär, Kökar, Jussarö.

Enam kui 6500 saarest koosnev Ahvenamaa kuulub küll Soomele, kuid elab rootsi keele ja kultuuri rütmis. Siin on käänulised teed, õõtsuvad paadisillad, kaljused kaldad ja sillerdav meri pea iga metsatuka taga. Puhkus Ahvenamaal pakub rõõmu silmale ja hingele, Põhjamaade puhastele maitsetele pühendunud köögist rääkimata.

Ahvenamaa on jalgratturite, matkajate, kajakisõitjate, purjetajate ja kalameeste maa. Arhipelaagi nimes peituvat kala käiakse püüdmas nii lähedalt kui kaugelt, ahvena kõrval satuvad konksu otsa haug, forell, lõhe ja siig. Laevavrakkidele sukeldujad pettuma ei pea, vastu salakavalate kaljudega randa on oma lõpu leidnud kümned meresõidualused. Õnn on siin ennegi aardeküttidele naeratanud – hiljaaegu toodi päevavalgele 145 pudelit maailma vanimat šampanjat.

Ahvenamaalt leiad losside varemeid nii Rootsile kui Venemaale kuulumise ajast. Kohalikud hoiavad traditsioone hoolega ning ahvenamaalaste ajalugu on talletatud nii mere-, jahi-, kalastus-, kultuuriajaloo-, fotograafia-, posti- kui ka kunstimuuseumi seinte vahele. Õdusad käsitöö- ja disainipoed lausa kutsuvad imetlema karge ja elegantse joonega loodud rõivaid, ehteid ja keraamikat. Asulad meenutavad oma värviliste puitmajakestega Astrid Lindgreni loomingust tuttavaid väikelinnu ning just pika liivaranna poolest tuntud Käringsundi saarekülas võeti üles raamatu “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses” põhjal valminud telesari.

Reisid on saadaval ainult laeva grupitellimustele ning marsruut koostatakse vastavalt Teie ajagraafikule ja huvidele.

Päringud gruppidele, privaatürituste korraldamiseks ja muude reiside saadavuse kohta saatke palun e-kirjaga info@sunlines.eu

Väljumised Tallinnas (kaardilink):
Lennusadam, kai nr. A3

Merel on mõnus!

REISIDE BRONEERIMISE ÜLDTINGIMUSED