tallinna saared

Imelised Tallinna saared – põnevad reisisihtkohad

Naissaare varemetemaailm

taimestikku kasvanud kindlusevaremed Naissaarel Naissaarel leidub Eesti oma “angkor wat” – maalilised ja müstilised metsa sisse peitunud kindlustuste varemed ja saladuslikud kindlusekäigud. Naissaar on looduskaunis ja turistidest puutumata saar Tallinna külje all. Eesti põhjaranniku üks põnevamaid saari võlub külastajaid puhaste liivarandade, matkaradade, põneva ajaloo ja suvise kultuurifestivaliga.
 
 

Aegna saar on Tallinna kesklinn?

Aegna saar Aegna kuulub administratiivselt Tallinna Kesklinna linnaosa haldusalasse. Aegna saarest on ligi 70% kaetud metsaga. Aegna on saanud rohke metsa ja liivaranna pärast puhke- ja väljasõidukohaks. Aegnal asub rändrahne ning seal pesitseb merikotkas. Aegna kohanime päritolu on seostatud eesti-rootsimurdelise sõnaga eik (hobune), sest saarel karjatati keskajal hobuseid. Enne I maailmasõda rajati Aegnale rannakaitsepatareide süsteem, mis oli osa Peeter Suure merekindlusest.

Prangli saar ja hülgekütid

Prangli saar Prangli (saksa Wrangelsholm, rootsi Wrangö). Sarnaselt mitme teiste Läänemere ja Soome lahe saarega oli saar kunagi asustatud rannarootslastega. Hiljem asusid sinna Eesti ja Soome päritolu kalurid ja hülgekütid. Praegu elab saare kolmes külas (Kelnase, Idaotsa, Lääneotsa) ligi 100 elanikku. 1924. aastal viidi saarel läbi naftaotsinguid ja avastati gaasileiukoht, mida saab ka praegu uudistada. 1941.a. hukkus Prangli rannikul aurik “Eestirand”. Saarel on hukkunute kalme ja mälestusmärk.
Vaata Prangli päevareiside kohta lähemalt siin

Keri saar ja maailmakuulus tuletorn

Keri tuletorn Soome lahes, veidi enam kui 3 meremiili Prangli saarest põhjapool, asub Eesti üks põhjapoolsemaid saari – meretuulte meelevallas seisev uhke siluetiga Keri saar. Leppneeme sadamast on saar 18 km ja Piritalt 33 km kaugusel. Saar on nii tilluke, et isegi päris puid seal ei kasva. Kes vähegi sportlikum, võib mööda kivist rannaäärt saarele ringi peale teha 20 minutiga. Ühtpidi on saar umbes 400 meetrit pikk ja teistpidi 80 meetrit lai, seda sõltuvalt vee tasemest. Juttude järgi võib suuremate talvetormide ajal merevesi isegi maja aknani lennata ning uksest mererannani on ka vaiksel päeval vaid mõned meetrid astuda.

Soome saarestik ja Ahvenamaa

Kruiisid Soome saarestikus ja Ahvenamaal Soome saarestik ja Ahvenamaa on kui pisike paradiisisaarestik erakordselt ilusa ja mitmekesise looduse, keskaegsete kivikirikute, siin-seal vilksatavate uhkete kaptenivillade ning pisikeste armsate elumajadega. Ahvenamaa ja Turu saarestik moodustavad maailma ühe ilusaima saarestiku. Ahvenamaa reis on kui nostalgiline teekond aastakümnete taha. Saartel on valitsenud nii Rootsi kuningad kui Vene tsaarid. 1921. aastast kuuluvad Ahvenamaa saared autonoomse piirkonnana Soome riigi koosseisu.

Tallinna saared on erilised sihtkohad meie erilistele külalistele. Päringud reiside saadavuse kohta saatke palun e-kirjaga info@sunlines.eu

Väljumised Tallinnast: Lennusadam, Sunlines kai nr. A3 (kaardilink)

Sunlines – Sinu sõbralik laevaliin väikesaartele