Aegna saare reisid ja ekskursioonid

Aegna saare reisid on saadaval ainult gruppidele (10+ in.). Saadavuse kohta saatke palun e-kiri info@sunlines.eu

Kas Aegna saar on Tallinna kesklinn??

Aegna saar Aegna saar kuulub administratiivselt Tallinna Kesklinna linnaosa haldusalasse. Aegna saarest on ligi 70% kaetud metsaga. Siin asub rändrahne ning seal pesitseb merikotkas. Aegna saar on Tallinna lahe tõeline oaas, mida tuntakse selle imetabase looduse, võluva ranniku ja kirju mineviku poolest. Nautige matka, kus liivased rannad vahelduvad metsiku looduse ja teise ilmasõja varemetega.

Mida teha Aegna saarel?

Liivarandadest müstiliste varemeteni
Aegnal asuvad Tallinna kõige ilusamad liivarannad. Jaluta läbi Eesti ühe suurima kivikülvi, kus on kokku rohkem kui 23 rändrahnu ning saa osa saare maagilistest metsaradadest, mis juhatavad sind otse iidse kivilabürindini.
mida teha Aegna saarel

Vali päev ja vaata hinda →

Teie reis algab põneva paadisõiduga ajaloolisest Lennusadamast. Saabumisel tervitab teid personaalne GPS digigiid, kes saadab teid läbi matka.
Tehke lõõgastav jalutuskäik läbi saare looduskaitseala ja kuulake põnevaid lugusid saare minevikust. Jalutage mööda saare kivikülvi, mis on tõeliselt muljetavaldav vaatepilt oma rohkem kui 20 hiiglasliku rändrahnuga. Saarel leiate imelised liivarannad koos omapärase liivasäärega. Oma targa digigiidi abil jõuate välja salapärasesse kivilabürinti, kus teile avaneb võimalus saada osa iidsest rituaalist. Imetlege vaated Tallinna panoraamile ja lõpetage matk maalilise võsastunud Patareiga.
Kogemuse kohandamiseks oma huvidele saate valida ühe järgmistest digigiidi teemadest.
● Saare sõjaajalugu koos lugudega nii kohalikust rahvast kui ka loodusest.
●Saare mitmekesine loodusteema, mis jutustab kuulajale ka kõige põnevamaid lugusid minevikus.
Meie digigiid võimaldab erinevate huvidega inimestel samaaegselt ühte matkarada nautida.
(*Tuur on gruppidele saadaval ka inimgiidiga

Aegna saart kutsuti alates 13. sajandist rootsi keele mõjul Hundisaareks (Vulvesö, 1348 Wluesøø) ning veel 1920. aastatelgi kasutati eestikeelses kirjanduses Aegnaga paralleelselt Wulfi kohanime. 1683 on saart nimetatud Eikisari, 1724 Eignesar ja 1937 Äigna.
Ajaloolane Paul Johansen eeldas, et saare rootsikeelne nimi võib olla seotud Tallinna all 1032 hukkunud viikingi Ulf Ragvaldssoniga, kes maeti seejärel mõnele Tallinna lahe väikesaarele. Ta pakkus ka, et eestlased nimetasid saart esmalt Salmesaareks väina ehk salmi järgi.
Aegna kohanime päritolu on seostatud eesti-rootsimurdelise sõnaga eik (hobune), sest saarel karjatati keskajal hobuseid. Enne I maailmasõda rajati Aegnale rannakaitsepatareide süsteem, mis oli osa Peeter Suure merekindlusest.

Laevaliiklus Aegna saarele:

Tallinn-Aegna laevaliin on hooajaline. Liinireisid toimuvad mai kuni september, ülesõit Aegna saarele kestab ligikaudu 45min.
Privaatseltskonnad saavad laevatransporti tellida jäävabal ajal.

Väljumised Tallinnast: (kaardilink) Lennusadam, Sunlines kai nr. A3


Tähelepanu! Iga täiskasvanuga saab kaasas olla max 4 alaealist(<18.a.). Lastegruppide puhul kehtib eraldi hinnakiri. Vastutavatele saatjatele soodustused. Gruppidele ja privaatsündmuse korraldamiseks küsi pakkumist info@sunlines.eu või tel. 50 32 321

Vaata Aegna kohta lisaks:

• Tallinna Linnavalitsus/Aegna …
• Aegna saare koduleht …
• Blogi: 4 tundi Aegnal: jalgsiretk saare idaosas
• Blogi: Saarehullu päevaraamat #22 Aegna saar

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Naissaare laevaliiklus …

Naissaare reisid – Broneerimise üldtingimused