Aegna saare reisid ja ekskursioonid

Aegna saare reisid on saadaval ainult gruppidele.
Palun saatke e-kiri info@sunlines.eu

Kas Aegna saar on Tallinna kesklinn??

Aegna saar Aegna saar kuulub administratiivselt Tallinna Kesklinna linnaosa haldusalasse. Aegna saarest on ligi 70% kaetud metsaga. Aegna on saanud rohke metsa ja liivaranna pärast puhke- ja väljasõidukohaks. Aegnal asub rändrahne ning seal pesitseb merikotkas. Aegna kohanime päritolu on seostatud eesti-rootsimurdelise sõnaga eik (hobune), sest saarel karjatati keskajal hobuseid. Enne I maailmasõda rajati Aegnale rannakaitsepatareide süsteem, mis oli osa Peeter Suure merekindlusest.

Aegna Admirali maja

Aegna saar Aegna Admiralimaja asub Aegna saarel, 150 m sadamast. Seal on võimalik korraldada kuni 80-le inimesele seminare, koolitusi ja koosolekuid, suvepäevi, meeskonnaüritusi, sünnipäevi, juubeleid, pulmapidusid.
Majutusvõimalus kuni 30 kohta maja teisel ja kolmandal korrusel.
Ettevõtetele pakume võimalust korraldada originaalne kalakoolitus.
Selleks, et saarest ka rohkem teada saaks, pakume jalgsi ekskursioone koos giidiga. Kestvus 1,5-3h.

Aegna saart kutsuti alates 13. sajandist rootsi keele mõjul Hundisaareks (Vulvesöö, 1348 Wluesøø) ning veel 1920. aastatelgi kasutati eestikeelses kirjanduses Aegnaga paralleelselt Wulfi kohanime. 1683 on saart nimetatud Eikisari, 1724 Eignesar ja 1937 Äigna.
Ajaloolane Paul Johansen eeldas, et saare rootsikeelne nimi võib olla seotud Tallinna all 1032 hukkunud viikingi Ulf Ragvaldssoniga, kes maeti seejärel mõnele Tallinna lahe väikesaarele. Ta pakkus ka, et eestlased nimetasid saart esmalt Salmesaareks väina ehk salmi järgi.

Laevaliiklus Aegna saarele:

Tallinn-Aegna laevaliin on hooajaline. Liinireisid toimuvad mai kuni september, ülesõit Aegna saarele kestab ligikaudu 1 tund.
Privaatseltskonnad saavad laevatransporti tellida jäävabal ajal.

Vaata Aegna kohta lisaks:

• Aegna saare koduleht …
• Blogi: 4 tundi Aegnal: jalgsiretk saare idaosas
• Blogi: Saarehullu päevaraamat #22 Aegna saar

Vaata Naissaare kohta lisaks:

• Naissaare laevaliiklus …