Prangli reisid ja ekskursioonid

Väljumised Leppneeme sadamast

Reisid Prangli saarele

Prangli saarReisid Prangli saarele viivad Põhja-Eesti ainsale põlisasustusega, päris oma traditsioonide ja külalislahke rahvaga paika.
Saareidüll oma imekaunite liivarandade, samblaste männimetsade, värvika arhitektuuriga kalurikülade ning unustamatute päikeseloojangutega on fakt. Veoauto ja jeepidega liiklemine on meeleolukas ning kohalikud kalaroad maitsevad teistmoodi kui kodus. Meie reisikorralduskogemus näitab, et miski salapärane fluidum, vanajumala seljataga sajandeid elanud Prangli rahva lood ning meretagune elutempo toob saarekülalised siia ikka ja jälle tagasi puhkust nautima.

Päevareisid Prangli saarele

Päevareisid on parim viis organiseeritult saarega tutvumiseks. Tallinna kesklinnast või Leppneeme sadamast algavad giidiga reisid tutvustavad saare traditsioone ja ajalugu, vaatamisväärsusi ja loodust, legende ja tänapäeva. Sõidame liinilaevaga “Wrangö”, käime väikesaartele omasel veoautoekskursioonil, külastame olulisi vaatamisväärsusi ja sööme traditsioonilist saare lõunat merevaatega rannarestoranis või turismitalus.
Plaanilised päevareisid toimuvad suveperioodil juunist augustini igapäevaselt. Teistel aastaegadel broneerimiseks küsi saadavust.

Meretransport

Kõige tavalisem viis on Pranglile sõita liinilaevaga “Wrangö”, mis veab saarlasi ning saarekülalisi kõikidel aastaaegadel. “Wrangö” mahutab kuni 70 reisijat.
Suurematele seltskondadele saab tellida sobival ajal eraldi laeva. Reisilaev “Venus” mahutab 200 reisijat. Laeval on kohvik.

Päringud ja reisisoovid saatke palun e-kirjaga info@sunlines.eu

Iseseisvale seiklejale

Prangli saar on hea paik ka iseseisvaks seiklemiseks. Rendi meie käest jalgrattad, saa kaaslaseks digigiid ja seiklus alaku! Jalgrattarent asub Kelnase sadamas. Rattaid rendime päevaks, maksimaalse kasutajaga 12 tundi. Olemas on nii täiskasvanute kui lasterattad. Lisavarustusena saadaval lasteiste.
Rattarendiga tasuta kaasa antav (eraldi tellides hind 8 eurot) Prangli saare digigiid töötab Teie telefonis Navicup rakenduses, mis on tasuta allalaetav Play või App poest. Kaardilahendus juhatab Teid mugavalt huviväärsuste juurde ning jagab nende kohta infot. Audiogiidi versioon on kasutatav vaid Android seadmetes. Digigiidi saab kasutada eesti, inglise või soome keeles.

Tuuri operaator: Prangli reisid

Keri saar ja maailmakuulus tuletorn

Keri tuletorn Soome lahes, veidi enam kui 3 meremiili Prangli saarest põhjapool, asub Eesti üks põhjapoolsemaid saari – meretuulte meelevallas seisev uhke siluetiga Keri saar. Leppneeme sadamast on saar 18 km ja Piritalt 33 km kaugusel. Saar on nii tilluke, et isegi päris puid seal ei kasva. Kes vähegi sportlikum, võib mööda kivist rannaäärt saarele ringi peale teha 20 minutiga. Ühtpidi on saar umbes 400 meetrit pikk ja teistpidi 80 meetrit lai, seda sõltuvalt vee tasemest. Juttude järgi võib suuremate talvetormide ajal merevesi isegi maja aknani lennata ning uksest mererannani on ka vaiksel päeval vaid mõned meetrid astuda. Keri saarele pääseb Pranglilt paadiga. Paadimees tuleb reisikorraldajaga kokku leppida. Regulaarset paadiühendust ei ole.

Vaata samuti:

• Naissaare reisid …
• Tallinna saared …
• Ürituskorraldus …