pulmade korraldamine Pulmad
Seilame abieluranda romantilise merereisiga. Pulmade korraldamine merel on väga sümboolne ja eriline viis oma elu üht tähtsaimat suursündmust tähistada. Merereisil saate pühenduda ainult teineteisele ja oma külalistele, pruudiröövlid hoiame veekahuritega eemale. Meie laevades on päikeseküllased välitekid ja avarad siseruumid. Teeme koostööd toredate muusikutega, kes oskavad muinasjutuslist tantsuviisi mängida.
Korraldame pulmi kuni 200 külalisele. Me aitame luua Teie unistuste pulma!
 
 

Pulmade korraldamine laevadel


ürituste korraldamine merel 200 külalist: m/s “Venus” Ruumikas 4 tekiga laev, suurte salongidega. Avarad salongid annavad väga hea võimaluse erinevate pidustuste korraldamiseks – pulmad, juubelid, vastuvõtud, tantsuõhtud. Laev mahutab 200 külalist banketivastuvõttudel, teatristiilis seminari saab korraldada 90 inimesele.
Vaata “Venus” pildigaleriid siin…
 
 

Pulmade korraldamise kohta küsi pakkumist laevakontorist info@sunlines.eu

Ilmselt parima vaatega restoran ja ürituste korraldamise ruumid Tallinnas

Meie erineva iseloomuga laevad on suurepärane koht pulmade korraldamiseks, mis jäävad külalistele positiivselt meelde, loovad vahetut emotsiooni ja pakuvad eredaid hetki.

Laevasõit Tallinna lahel on suunatud Vanalinna tornide ja linnapanoraami eksponeerimisele. Reis järgib rannajoont marsruudil Lennusadam, Patarei vangla, Kalarand, Linnahall, Vanasadam, Pirita, Katariina kai, Paljassaar, Hundipea, Miinisadam, Noblessner, Lennusadam.
Tallinna lähel asuvad kaunid saared – Naissaar ja Aegna, mis on ideaalsed paigad ürituste ja rannapulmade korradamiseks.

Pulmade korraldamine: Lähteinformatsioon

Grupi suurus:
m/s Venus max 200 inimest, mugav 120-150 in.
Mootorjaht Mojito max 70 inimest, mugav 50 in.
Vaata meie erinevate laevade kohta lähemalt siin

Tegevused ja teenused

pidulik lõuna- ja õhtukruiis, banketivastuvõtt, ilusa vaatega restoran, jõulupidu, pulmad, juubelid, sünnipäevad,
meelelahutus, õhtujuht, helitehnika, toitlustamine

Toitlustamine

Pakume oma laevadel kõrgetasemelist ja rikkaliku valikuga bufee menüüd. Soovi korral käelt- või lauateenindus. Oma kaasavõetud totlustus on lubatud, lisandub korgi- ja koristustasu.

Meelelahutus

Meil on pakkuda palju erinevaid muusikuid ja artiste. Hinnad sõltuvad artisti honoraripunktist.

Elekter: 220V
—————-

Pulmade korraldamine: ettevalmistus

Pulmad on väga tähtis elusündmus, mille puhul soovitame alguses pigem suuremalt mõelda, minna oma soovide ja unistustega kaasa – võib selguda, et selle hinnasilt polegi tegelikult nii kättesaamatu, kui alguses kartsite. Samuti saate hinnapakkumiste põhjal teha valikuid, mida täpselt võtta ja mida jätta. Nii saate mõnes enda jaoks tähtsale elemendile kulutada rohkem, jättes mõne teise kuluallika hoopis ära – näiteks soovite oma lemmikbändi, samas ei pea vajalikuks lisameelelahutust nagu ilutulestik või tantsijad.
Juhtub teil olema tuttavaid, kes saaksid mingite teenuste osas aidata ja soodsamaid pakkumisi teha, siis soovitame teil kindlasti neid võimalusi lähemalt uurida. Samuti on elemente, mida julgustame pruutpaari ise tegema, nii on lisaks rahasäästule teie pulm ka personaalsem ja just teie nägu. Siiski on mõned valdkonnad, kus soovitame tuttavate ja isetegemise asemel usaldada professionaale – nii on kindel, et olete pärast õnnelikud ja tulemusega rahul.

Pulmade korraldamine: eelarve

Loomulikult on iga pulm ainulaadne ja nii ka peoga seonduvad kulutused. Ühel tüüpilisel Eesti pulmal, hoolimata pulmaeelarvest või stiilist, jaguneb eelarve umbkaudu selliselt:

Catering 27%

– hinnaarvestuses on tseremooniajärgsed suupisted õnnitlusjoogiga, õhtusöök (soolane ja magus), joogid (sh alkohol), teenindus, nõud ja linad (sh lauad). Pulmade korraldamine on enamasti terve päeva kestev üritus, seega peab toitu arvestama tavapäraselt suuremas koguses. Menüü valik toimub vastavalt maitseeelistustele kuid ka eelarvele.

Pruutpaari välimus 12%

– abielusõrmused, pruutpaari riietus, jalanõud ja aksessuaarid, juuksur, jumestaja. Teie riietuse hinda võib väga palju mõjutada see, kas rendite, ostate salongist, lasete disainida ja õmmelda või tellite hoopis välismaalt. Abielusõrmused on üks neid väheseid asju, mis jääb päriselt teiega aastakümneteks. Sellele tasub põhjalikumalt mõelda enne otsustamist. Sõrmused peaksid olema väga mugavad, sobima igapäevaseks kandmiseks, olema vastupidavad ja kvaliteetsed. Abielusõrmuste tegemisel on võimalik kasutada ka oma kulda, mis loomulikult hinda mõjutab.

Peokohad 12%

– ilusaks pulmaks on teil vaja leida ka vastav tseremoonia- ja pulmapeo koht. Peokoha hind varieerub tavaliselt kõige enam. Näiteks mererand ei maksa tavaliselt hoopis midagi.

Floristika ja muu dekoor 9%

– siia alla kuulub kogu visuaalne ilu peale pruutpaari enda. Floristika hõlmab pruudikimpu, peigmehe rinnakaunistust, ka pruutneitsite ja peiupoiste kimpe/seadeid, tseremoonia ja peopaiga seadeid. Lillede valikul soovitame jälgida hooajalisust, nii saate kvaliteetseimad õied ja soodsaimad hinnad. Lillede võlu on nende ainukordsuses, muutes tavalised igapäevased ruumid pidulikuks sündmuskohaks, luues õhustiku ja emotsiooni. Siia valdkonda kuuluvad lisaks floristikale ka kõik muud dekoratsioonid: valgustehnika, küünlad, laternad, laekad, kangad, paelad, viidad ning kõige selle transport, üles seadmine ja koristus.

Muusikud 8%

– tseremooniamuusikud, pulmapeo bänd ja/või DJ. Loomulikult peaksite esmajoones muusikuid valima oma maitseeelistustest lähtudes, kuid lisaks tuleks ka silmas pidada oma külaliste keskmist maitset, et lisaks teile ka teisi paare tantsupõrandal leiduks. Hinda mõjutab bändi tuntusest enam liikmete arv. Enamasti tulevad muusikud oma tehnika ja vahel ka valgustusega, samuti peaksid nad alati olema valmis õppima vähemalt ühe pruutpaari lemmikloo.

Fotograaf 5%

– pulmafotod jäävad kestma ja meenutama teie tähtsaimat päeva, olles teiega kogu elu. Pulmafotograafil on väga vastutusrikas töö – kordusvõtteid ei ole ja kõik peab olema täiuslik. Kindlasti ootate parimat kvaliteeti ja õnneks leidub Eestis mitmeid professionaalseid pulmafotograafe, kellel igal ühel on oma käekiri.

Pulmaisa 4%

– pulmaisa on õhtujuht, kes lisaks kogu pulmapäeva juhtimisele ja meele lahutamisele, aitab teil kokku panna kellaajaliselt pulmapäeva kava ning nõustab ka kõiges muus. Pulmaisaga soovitame alati enne otsustamist kokku saada, teievaheline klapp on väga oluline selleks, et teie ja ka kõik külalised jääksid päevaga rahule. Igal pulmaisal on oma stiil, kuid nad arvestavad teie soovide ja eelistustega. Vahest on aga teie oma seltskonnas juba selline inimene, kes oskab valjul häälel kõike koordineerida, luua lõbusat meeleolu ning läbi viia mõned toredad mängud? Eeliseks on kindlasti see, et ta tunneb juba eelnevalt suurt enamust pulmaseltskonnast ja teab, mis rahvale meeldib ja mis mitte. Kindlasti aga tasub seda otsust, kas võtta sõber või professionaalne pulmaisa põhjalikult kaaluda, sest pulmaisal lasub üks kandvamaid rolle õhtu käigu ja kordamineku osas.

Videograaf 4%

– pulmavideot ei saa võrrelda tavalise koduvideoga. Pulmavideoid filmitakse ja töödeldakse nii, et kõigil oleks hiljem seda südantsoojendav vaadata. Liigutavamad hetked ja emotsioonid on tulevastele põlvedele vaatamiseks jäädavalt talletatud. Pulma lühivideod muusika taustal on nii populaarsed, et neid käivad vaatamas tuntumate pulmavideote kanalites tuhanded inimesed.

Muu meelelahutus 2%

– ilutulestik, tuletantsijad ning muud esinejad. Kui tahate oma külalistele pakkuda ahhetamapanevaid elamusi romantilise püromuusikali näol, on vaja väga kogenud professionaale ja tunde ettevalmistusi ning loomulikult on sellel ka vääriline hinnasilt. Sageli üllatatakse aga oma külalisi etteastega, mis kajastab mõnda pruutpaari hobi ja nii on esinejad tuttavad, kes teevad seda sümboolse tasu eest või suisa kingitusena pruutpaarile.

Kaardid ja kutsed 2%

– siia valdkonda kuuluvad pulmakutsed, kohakaardid, lauaplaan, menüükaardid, programmilehed, pulmalaulikud, kingiümbrike karbid, külalisteraamatud, ametisildid jm sildid. Mida sellest loetelust just teie pulmas näha soovite, on paljuski isiklik eelistus, kuid ka pulma suurusest tulenev otsus. Professionaalidelt tellides sõltub hind valitud tegumoest ja selle keerukusest. Samas, 15 külalisega pulma puhul ei vaja te lauaplaani ja ehk isegi kohakaarte. Päris mitmes valdkonnas julgustame suhtumist Tee-Ise-Pulmade korraldamine. Kui oskusi ja aega jagub julgustame alati ka erinevaid silte ise meisterdama.

Transport 2%

– pruutpaari enda pulmaauto koos juhiga, kuid mõnikord ka pulmakülaliste transport. Rentides pulmaauto koos juhiga, võite kindlad olla, et saate puhta ja korras auto koos inimesega, kes teab kuhu sõita ja on teie jaoks olemas. Samas, kui sõbral või teil endal on olemas sobiv auto, siis võib see olla mõistlikuks ja soodsaks alternatiiviks. Kui palute sõbral või tuttaval end sõidutada, peate arvestama, et ta peab olema alati valmis rooli istuma.

Paaripanija ja dokumendid 1%

– tuleb mõelda paaripanija tasule, riigilõivule ja sageli ka ametniku transporditasule, kui tseremoonia on väljaspool perekonnaseisu-või notaribürood. Ametlikult on abielu sõlmimise õigus Eestis perekonnaseisuametnikul, vaimulikul või notaril ning hinnad on üsna erinevad. Samuti mängib suurt rolli hinna kujunemisel see, kus teie abielutseremoonia aset leiab. Lisaks sellele võib hoopis sõrmuste ja vannete vahetamise tseremoonia läbiviijaks kutsuda mitteametliku paaripanija või parima sõbra. Sellisel juhul saate kahekesi paberid juba eelnevalt vormistada.

Tänukingid ja teised pisikulutused 1%

– pulmameened on kingitused külalistele, mille sisust sõltub paljuski nende maksumus. Tavaliselt on selleks siiski midagi sümboolset või siis hoopis söödavat, vahel ka pruutpaari enda poolt valmistatut. See kategooria mahutab endas palju pisiasju, mille olemasolu vajalikkus sõltub pulmast.

Pruutpaari majutus 1%

– enamasti ei soovi pruutpaar pulmapeolt otse koju suunduda ja seetõttu valitakse ööbimiseks midagi hoopis erilisemat. Sageli pakuvad peokohad sviiti teile soodsama hinnaga või hoopis tasuta, kui teie pulmapidu toimub nende juures. Siiski võite soovida peokärast kaugemale sõita, et veeta öö eksklusiivse hotelli uhkeimas sviidis – millal siis veel, kui mitte oma pulmaööl!

Pulmakorraldus 10%

– Pakume pulmade täiskorraldusteenust, et saaksite nautida mitte ainult oma pulmapäeva, vaid ka kogu sellele eelnevat mahukat korraldusprotsessi. Samuti ka pulmade koordinaatori teenust, kus tuleme teile abiks vaid pulmapäeval või lühidalt enne seda, nõustame ja võtame üle suhtlemise kõigi teie teenusepakkujatega ning juhendame nende tegevust pulmapäeval lähtudes teie soovidest.

Pulma eelarve on see, mis võimaldab teie unistused reaalsuseks teha! Koostage eelarve kohe alguses ja hoidke seda täites pidevalt planeerimise käigus asjad kontrolli all. Nii vähendate korralduse stressi ja lõpus ebameeldivaid üllatusi.

Pulmade planeerimine

9-12 kuud enne pulmi

– soovitatav teatada kihlusest oma lähedastele
– registreerimise/laulatuse aeg paika panna
– tuleks teha selgeks, kes mille eest vastutab
– valida pulma stiil
– broneerida peokoht vastavalt soovidele ning pulma stiilile
– valida tseremooniapaik ja ametnik
NB! Kirikliku laulatuse puhul on vaja osaleda leerikoolis.
– koostada pulmaliste nimekiri, otsustada kas pulma kutsutakse ka lapsi
– valida välja sobiv pulmaisa Pulmad.ee kataloog
– valida pulmafotograaf ja videomeesLoe lisa
– Otsustada pulmareis- jah/ei – kuhu …………………
– valida pulmamuusikud
– paika panna pulma eelarve nii tulud kui ka kulud

6-9 kuud enne pulmi

– valida pulmakleit ja ülikond, kingad, ehted
– otsustada pulmapeo toitlustus
– välja valida florist, kes teeb pruudikimbu ja kaunistused, registreerimislauale/kirikusse ja peopaika Loe lisa

4-6 kuud enne pulmi

– lõplikult täpsustada ja paika panna külaliste nimekiri
– alustada pulmakingituste ostmist vanematele (soovitatav)
– peaks valima välja ja tellima pulmakutsed, koha- ja tänukaardid
– mõelda majutus kaugematele pulmakülalistele
– alustada võiks pulmakingade sissekäimist
– avavalsi jaoks hakata vaikselt harjutama
– koos pulmaisa paika panna pulmastsenaarium

2-4 kuud enne pulmi

– saata pulmakülalistele pulmakutsed
– Valida ja tellida pulmatort Loe lisa
– Paberimajandus vajab tähelepanu (avaldus, dokumendid ja riigilõiv).
– broneerida pulmaauto
– abielusõrmused välja valida ja ära osta
– valida pruutneitsid ja isamehed
– otsustada tuleks lilleneiud ja sõrmusekandja

6-8 nädalat enne pulmi

– broneerida juuksur ja jumestaja proovisoengu ja -meigi jaoks
– broneerida kõik vajalikud iluteenused
– osta sõrmusepadi, toostiklaasid, külalisteraamat
– isiklikku pulmavande puhul tuleks kirjutada tõotus ja seda harjutada.
– osta ära pulmavana poolt palutud kaubad

2-5 nädalat enne pulmi

– toitlustajat teavitada lõplikust külaliste arvust
– tuua enda pulmariided ja veenduda, et kõik on korras.
– leida abiline, kes pulmapäeval kõik vajalikud esemed ja nipsasjad kohale toob
– pruutneitsidele, isameestele ja teistele abilistele teavitada täpsest pulmaprogrammist
– leppida kokku, kes renditud esemeid õigeks ajaks tagasi viib
– üle helistada ja kinnitada kõik broneeringud
– juhul kui mesinädalasteks valitakse reis – pakkida reisiks vajalik kohver ja valmis panna Pass/IDkaart, – tuua ära vajalikud reisidokumendid.

Pulmapäeval

– süüa hommikul korralikult
– järgida ajakava
– nautida elu tähtsamat päeva

Väljumised Tallinnas (kaardilink):
Lennusadam, kai nr. A3

REISIDE BRONEERIMISE ÜLDTINGIMUSED